Kontakt Lensler ile Seyahat görseli

Kontakt Lensler ile Seyahat

Kontakt lensler seyahatler için idealdir. Seyahatinizin mümkün olduğunca sorunsuz geçmesi ve görüşünüzün engellenmemesi için seyahat ipuçlarımızı okuduğunuzdan emin olun.

Uçakta küçük miktarlarda (genellikle en fazla 100 ml) göz damlası ya da benzer sıvıları bulundurmanıza izin verilir. Bundan daha büyük miktarları sadece kontrol edilen valizinizde taşımanıza izin verilebilir. Uçuştan önce bu konuda havayolu şirketinize danışın.

Uçak boyu lens solüsyonu olarak OPTI-FREE® PureMoist ® 90 ml ürününü inceleyebilirsiniz.

Kullandığınız lens çiftini kaybetme ya da çizme ihtimalinize karşı yanınızda iki adet ekstra lens çifti bulundurmak iyi bir fikirdir.

Uçak kabinleri genellikle oldukça kurudur ve lenslerinizin normalden daha fazla rahatsız etmesine neden olabilir. Bu ihtimale karşı seyahatler için hazırlanmış küçük bir nemlendirici damla taşıyabilirsiniz.

Maksimum rahatlık için varış noktasına ulaştığınız zaman yeni bir lens çifti takabilirsiniz.

Seyahat ederken tek kullanımlık günlük lensler iyi bir seçenek olabilir. Böylelikle her gün yeni lensler kullanacak olmanızın yanı sıra solüsyon ya da lens kutusu taşımanıza gerek kalmaz.

Büyük boy lens solüsyonu taşımaktansa seyahat sırasında tek kullanımlık lens bulundurmak daha kullanışlıdır.

Hava yoluyla seyahat ediyorsanız lenslerinizi, lens kutunuzu ve solüsyonunuzu el bagajınızda bulundurarak aktarma sırasında kaybolmalarını önlemiş olursunuz.

Uçak kabinlerindeki basınçlı ortam bazı şişelerin ve lens kutularının az miktarda sızıntı yapmasına neden olabilir. Çantanızın içinde sızıntı olmasını engellemek için lens kutunuzu ve solüsyonunuzu paketlemeden önce kilitli bir torbaya koyun.

Gözlerinizde herhangi bir rahatsızlık hissederseniz en kısa zamanda göz doktorunuzu arayın.