Kategoriler {{item.CategoryName}} mdi-truck-check-outline Sipariş Takibi mdi-barcode-scan Barkod ile ürün bul mdi-lead-pencil Blog mdi-shield-check-outline Güven mdi-email Mesaj Gönderin mdi-phone 0 212 555 5367 (LENS) {{ basketErrorMessage }} SEPETİNİZ Sepetiniz boş {{item.productName}} Avantajlı set ürünü Hediye Renk: {{ item.color }} Dioptri: {{ item.power }} Add: {{ item.add }} Ax: {{ item.ax }} Cyl:{{ item.cyl }} BC: {{ item.bc }} Dia:{{ item.dia }} Renk: {{ item.color }} Barkod: {{ item.barcode }} {{ item.itemCount }} x {{item.itemPrice.toFixed(2)}} TL mdi-delete-outline SEPET ÖDEME mdi-menu mdi-account-circle-outline mdi-cart-outline mdi-barcode-scan Barkod ile ürün bul Blog Güven mdi-emailMesaj Gönderin mdi-phone 0 212 555 5367 (LENS) mdi-truck-check-outlineSipariş Takibi {{item.Name}} mdi-menu mdi-cart-outline{{ basketCount }}
Ana Sayfa mdi-chevron-right Multi-Focal Lens Ürünleri ve Fiyatları
Lens Markaları {{item.BrandName}} Kategoriler {{item.CategoryName}} Üreticiler {{item.ManufacturerName}} Multi-Focal Lens Ürünleri ve Fiyatları
{{item.ProductName}}
%{{item.ProductDiscoutRate}} indirim
{{item.ProductNewPrice.toFixed(2)}} TL {{item.ProductPrice.toFixed(2)}} TL mdi-arrow-right

Multi - Focal Lens Ürünleri ve Özellikleri

Multi focal lensler, tek bir lens üzerinde birden fazla derecenin bulunduğu ürünlerdir. Farklı uzaklıklardaki nesnelerin daha rahat görünmesi için önemli bir alternatif sunan multi focal lensler tek bir lens üzerinden birden farklı dereceleri barındırmasıyla dikkat çekmektedir. Önde gelen lens üreticileri tarafından üretilen bu lensler, çok yakındaki nesnelerin görülmesi için bir derece, uzaktaki nesneler için bir derece ve ara uzaklıklar için derecelerden oluşmaktadır. 

Multi focal lensler özellikle ileri yaşlarda ortaya çıkan yakın/uzak cisimleri görememe problemleri için kullanılmaktadır. Progresif gözlüklerle benzer özellikler taşıyan lenslerin kullanımı, standart lenslerle aynıdır. 

Multi – Focal Lensler Nasıl Kullanılır?

Multi focal lensler farklı dereceleri bir arada bulundurarak görme sorunlarının düzeltilmesi için kullanılmaktadır. Sıradan lens kullanımı ile aynı şekilde kullanılan lensler için doktor tavsiyesi alınması gerekmektedir. Uzak, yakın ve orta mesafeler için net ve keskin görüş sağlamaktadır. Renkli, yumuşak ve sert olmak üzere farklı yapıda üretilen lensler fonksiyon özellikleri dışında diğer lenslerden ayrılmaz. 

Gözün merkezine yerleştirilen lensler, kısa süre içinde gözlerle uyum sağlayarak kişilerde ideal görüş özelliklerinin ortaya çıkmasını sağlar. Gözün sapma noktalarına göre farklı dereceler ve teknik özellikler tercih edilebilir. Multi focal kontakt lens birçok lens firması tarafından üretilmektedir. 

Multi – Focal Lenslerin Temel Özelikleri Nelerdir?

Multi focal lenslerin ayırt edici en önemli özelliği farklı mesafelerdeki nesnelerin algılanması ve görüşü netleştirmesidir. Bununla birlikte:

 • Uzak/yakın keskin görüş,
 • Dereceler arasında daha hafif geçişler,
 • Gözlük kullanımını en aza indirerek farklı derecelerde ideal görüş,
 • Renk seçenekleriyle daha parlak ve derin görüntü vb. 

Özelliklere sahiptir. Multi focal lenslerin kullanılması için uzman göz doktorları tarafından tavsiye almak gerekmektedir. Genellikle lensler için kullanılan yaygın materyallerin kullanımıyla üretilen lensler, eşmerkezli daireler halinde yapılmış derecelerin kullanımı ile üretilmektedir. Lens kullanımının sağladığı tüm avantajlar ve daha fazlası multi focal lensler için geçerlidir. 

Multi – Focal Lens Çeşitleri Nelerdir?

Önemli lens üretici firmaları tarafından üretilen multi focal lensler, farklı özelliklerde ve modellerde üretilmektedir. Cooper Vision, Bausch + Lomb, Johnson & Johnson, Alcon vb. ünlü markaların multi focal lens çeşitleri arasında:

 • Air optix Multifocal,
 • Biofinity Multifocal,
 • 1 Day Acuvue Mois Multifocal,
 • Dailies Aqua Mofort Multifocal,
 • Purevision Multifocal,
 • Clariti 1 Day Multifocal,
 • Proclear Multifocal XR vb. 

Yer almaktadır. Yüksek oksijen geçirgenliği, nem tutma özelliği ile kullanıcılara rahatlık sağlayan lensler uygun fiyatlarla sitemiz üzerinde yer almaktadır. 

Uzak, yakın, orta her mesafede yüksek görüş kalitesi sağlayan multi focal lensler, özel tasarımlara sahiptir. Uzun süreli kullanıma da uygun olan lensler, yaşam kalitesinin arttırılmasında birebir etkilidir. Daha net ve temiz bir görüş yakalamak için gözlüklere veda edebilirsiniz. 

Kimler Multi – Focal Lensleri Kullanabilir?

Multi focal lenslerin kullanımı ileri yaşlarda mümkündür. Yakını görme bozukluklarının oluşmasının ardından ekstra gözlükler kullanmak zorunda kalan kişiler için multi focal lensler, tek bir lens üzerinden tüm mesafelerin rahatlıkla görülmesini sağlamaktadır. Gün boyu gözlerinizi rahatsız etmeden kullanabileceğiniz bu lensler, ışıklara ve UV ışınlarına karşı da gözlere tam bir koruma sağlar. 

Gözlerde kuruluk ve diğer sorunların ortaya çıkmasını engelleyen yeni nesil multi focal kontakt lensler, göz sağlığının korunmasında birebirdir. Johnson & Johnson multi focal lens ürünleri ve diğer tüm lens firmalarının en iyi multi focal lenslerini sitemiz üzerinden detaylıca inceleyerek avantajlı fiyatlarla satın alabilirsiniz.  

LENS MARKALARI {{item.BrandName}} LENS KATEGORİLERİ Şeffaf Lens Renkli Lens Toric (Astigmatism) Lens Multi-Focal Lens Lens Solüsyonu Sert Lens Ürünleri Lens Aksesuarları LENS ÜRETİCİLER {{item.ManufacturerName}} ŞİRKETİMİZ Hakkımızda KVKK Bilgilendirme Metni Bize Ulaşın Orjinal Lens Garantisi Sık Sorulan Sorular Satış Sözleşmesi Gizlilik Politikası Çerez Politikası İade İşlemleri Click for International Orders Mobil Uygulamalarımız LENSAL HESABIM Üye Girişi Yeni Üyelik MÜŞTERİ HİZMETLERİ mdi-phone 0 212 555 5367 (LENS) mdi-emailMESAJ GÖNDERİN PAZARTESİ - CUMA | 9:00 -12:30 / 13:00 – 17:30 BANKA HESAP BİLGİLERİMİZ

NEXTPLUS ÖZEL SAĞLIK HİZMETLERİ A.Ş.

QNB Finansbank
IBAN: TR69 0011 1000 0000 0071 3445 12
İndirimlerden Haberdar Ol! KAYIT OL
2002 - 2024 LensAl.com® OPTİK | Optisyenlik Müessesesi Ruhsat No: Hazırlanıyor Kredi kartı ile ödeme