Kategoriler {{item.CategoryName}} mdi-truck-check-outline Sipariş Takibi mdi-barcode-scan Barkod ile ürün bul mdi-lead-pencil Blog mdi-shield-check-outline Güven mdi-email Mesaj Gönderin mdi-phone 0 212 555 5367 (LENS) {{ basketErrorMessage }} SEPETİNİZ Sepetiniz boş {{item.productName}} Avantajlı set ürünü Hediye Renk: {{ item.color }} Dioptri: {{ item.power }} Add: {{ item.add }} Ax: {{ item.ax }} Cyl:{{ item.cyl }} BC: {{ item.bc }} Dia:{{ item.dia }} Renk: {{ item.color }} Barkod: {{ item.barcode }} {{ item.itemCount }} x {{item.itemPrice.toFixed(2)}} TL mdi-delete-outline SEPET ÖDEME mdi-menu mdi-account-circle-outline mdi-cart-outline mdi-barcode-scan Barkod ile ürün bul Blog Güven mdi-emailMesaj Gönderin mdi-phone 0 212 555 5367 (LENS) mdi-truck-check-outlineSipariş Takibi {{item.Name}} mdi-menu mdi-cart-outline{{ basketCount }}
Ana Sayfa mdi-chevron-right Blog mdi-chevron-right COVID-19 Döneminde Kontakt Lens Kullanımı
TÜM SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA + VADE FARKSIZ 6 AYA VARAN TAKSİT

COVID-19 Döneminde Kontakt Lens Kullanımı

COVID-19 döneminde kontakt lens kullanımı konusunda American Academy of Ophthalmology (AAO) web sayfasında coronavirus’dan korunma başlığı altında bir miktar bilgi verildiğini görüyoruz.

AAO, kontakt lens kullanıcılarının gözlerini normal bir insana göre daha fazla elledikleri, virüsün göz yoluyla da bulaşması olası olduğundan bu dönem boyunca kontakt lens kullanımlarına ara verilmesinin doğru olabileceğini yazmaktadır .

Ayrıca damlacık yolu ile bulaşmada gözler bir giriş kapısı olabileceğinden kontakt lens yerine gözlük kullanmanın koruyucu etkisinden de bahs edilmektedir.

Ancak tüm bu bilgiler hipotetik olup, bir kanıta ya da çalışmaya dayanmamaktadır. Ayrıca kontakt lens dezenfeksiyon solusyonlarının son derece etkili virüs öldürücü etkisi de akla gelebilir. 

Eğer ki hastalarımız kontakt lens kullanmaya devam edeceklerse bu dönemde şu konulara dikkat edip duyarlılık göstermelerinin Göz doktorunca hatırlatılmasında yarar vardır. 

· Kontakt lens’ler hasta tarafından tutulmadan önce eller sabun ve suyla yıkanmalı ve hav bırakmayan bir havluyla kurulanmalıdır.

· Su ile temas en aza indirilmelidir. Duş almadan, yüzmeden veya spa küvetine girmeden önce lensler çıkarılmalıdır.

· Kontakt lens’ler suda durulanmamalı veya saklanmamalıdır (musluk suyu veya steril su).

· Lensler ıslatılmak için ağza sokulmamalı ve tükrükle temas ettirilmemelidir.

· Lensleri dezenfekte etmek için tuzlu su çözeltisi ve ıslatma damlaları kullanılmamalıdır. Hiçbiri etkili veya onaylanmış bir dezenfektan değildir.

· Kontakt lens’lerin takma ve değiştirme süresi konularında göz doktorunun önerdiği programına sadık kalınmalıdır.

· Kontakt lens’lerin temizlenmesi için "ovalama ve durulama" yöntemi kullanılmalıdır. kontakt lens’ler önce parmaklarla ovalanmalı, sonra solusyona yatırmadan önce solüsyonla durulanmalıdır. Bu yöntemi kullanılan solüsyon “no-rub” bir solusyon olsa bile tercih edilmelidir.

· Kontakt lens kutusunu suyla değil taze solüsyonla durulamalıdır. Ardından boş kutu açık bırakılarak kurutulmalıdır.

· Kontakt lens muhafazasını temiz tutmalı ve en az üç ayda bir düzenli olarak değiştirmelidir. Lens kutuları kontaminasyon ve enfeksiyon kaynağı olabilir. Çatlamış veya hasar görmüş lens kutuları kullanılmamalıdır.

· Eski solüsyon tekrar kullanılmamalıdır.

· Kontakt lens solüsyonunu daha küçük boyutlu seyahat kaplarına aktarılmamalıdır.

· Çözelti şişesinin ucunun herhangi bir yüzeye temas etmesine izin verilmemeli, kullanılmadığı zaman şişe sıkıca kapalı tutulmalıdır.

· Saklamadan sonra 30 gün veya daha uzun süre tekrar dezenfekte etmeden lensler asla takılmamalıdır.

Hazırlayan: Dr. İzzet Can

Kaynak: Türk Oftalmoloji Derneği

LENS MARKALARI {{item.BrandName}} LENS KATEGORİLERİ Şeffaf Lens Renkli Lens Toric (Astigmatism) Lens Multi-Focal Lens Lens Solüsyonu Sert Lens Ürünleri Lens Aksesuarları LENS ÜRETİCİLER {{item.ManufacturerName}} ŞİRKETİMİZ Hakkımızda KVKK Bilgilendirme Metni Bize Ulaşın Orjinal Lens Garantisi Sık Sorulan Sorular Satış Sözleşmesi Gizlilik Politikası Çerez Politikası İade İşlemleri Click for International Orders Mobil Uygulamalarımız LENSAL HESABIM Üye Girişi Yeni Üyelik MÜŞTERİ HİZMETLERİ mdi-phone 0 212 555 5367 (LENS) mdi-emailMESAJ GÖNDERİN PAZARTESİ - CUMA | 9:00 -12:30 / 13:00 – 17:30 BANKA HESAP BİLGİLERİMİZ

GÖZENUR SAĞLIK VE BİLİŞİM HİZ. TİC. LTD. ŞTİ.

Yapı Kredi Bankası
IBAN: TR91 0006 7010 0000 0062 7645 41
İndirimlerden Haberdar Ol! KAYIT OL
2002 - 2020 LensAl.com® GÖZENUR OPTİK | Optisyenlik Müessesesi Ruhsat No: 2019668 Kredi kartı ile ödeme
KAPAT KORONAVİRÜS DUYURUSU DEĞERLİ MÜŞTERİMİZ
LensAl.com olarak, sizlerin ve çalışanlarımızın sağlığı en önemli önceliğimizdir.
Virüsün yayılmasını engelleme konusunda bizler de üzerimize düşen toplumsal sorumluluğu yerine getirerek çalışma şeklimizde bazı değişiklikler yapılmıştır.
Öncelikle değeri çalışanlarımız, yarısı evde yarısı ofiste olmak üzere, dönüşümlü olarak ürün tedarik süreçlerini yönetmeye devam etmektedir.
Operasyon merkezimiz haftaiçi 12:00 - 17:00 arası sizlere hizmet vermeye ve lenslerinizi sorunsuz bir şekilde tarafınıza ulaşmasını sağlamak için özveriyle çalışmaya devam etmektedir.
Distribütör firmalar ve kargo şirketleri lojistik desteği verdiği sürece hizmetlerimize devam etmeye çaba göstereceğiz.
İçinde bulunduğumuz zorlu sürecin toplumsal dayanışmayla hızla sona ereceğini umar, sağlıklı günler dileriz.
#EvdeKal #LensAl
LensAl.com