Lens Solüsyonları

Kontakt lens solüsyonlarını lens ile birlikte aldığınızda indirimli fiyatlar ile satın alabilirsiniz. İndirimli fiyatları ürün sayfalarında inceleyebilirsiniz. Lens solüsyonları stoklarımızda sürekli bulunmaktadır.
2 x Opti-Free Express 355 ml (SET) 2 x Opti-Free Express 355 ml (SET)
 • POPÜLER
2 x Opti-Free Express 355 ml (SET)
72.90 TL

Opti-Free Express 355 ml kontakt lens solüsyonu 8 saat boyunca olağanüstü nem sağlar.Tüm hidrojel ve silikon hidrojel yumuşak lensler için uygundur.

Opti-Free Express 355 ml
36.90 TL

Opti-Free Express 355 ml kontakt lens solüsyonu 8 saat boyunca olağanüstü nem sağlar.Tüm hidrojel ve silikon hidrojel yumuşak lensler için uygundur. Avantajlı 2 x Opti-Free Express 355 ml (SET) için tıklayınız. 16 saat boyunca nem sağlayan OPTI-FREE Puremoist'i denediniz mi?

All In One Light 360 ml All In One Light 360 ml
 • TREND
All In One Light 360 ml
34.90 TL

Cooper Vision marka  All In One Light 360 ml kontakt lens solüsyonu antibakteriyel lens kabı ile birlikte çok daha güvenli ve hijyenik. Yüksek etkili, çok amaçlı kontakt lens solüsyonu yüksek dezenfeksiyon standartları ile silikon hidrojel kontakt lensler dahil tüm yumuşak kontakt lenslerle kullanılabilir. Uygun fiyat ve yüksek etki ile lens kullanıcıları tarafından beğenilen ve tercih edilen bir kontakt lens solüsyonudur.

Acuvue RevitaLens 360 ml Acuvue RevitaLens 360 ml
 • ÇOK SATAN
Acuvue RevitaLens 360 ml
36.90 TL

ACUVUE Ailesinin Yeni Üyesi Şimdi Türkiye'de.ACUVUE RevitaLens Multi-Purpose 360 ml kontakt lens solüsyonu kontakt lenslerinizi, lens takmıyormuşsunuz gibi hissettiğiniz şekilde tamamen temizler. Uzun süre dayanan nem ve rahatlama sağlar. Göz enfeksiyonuna neden olacak bakterileri ve mikroorganizmaları yok etmek ve öldürmek üzere formüle edilmiştir. Kontakt lenslerinizi her taktığınızda ideal yenileme hissi için protein ve kalıntıları giderir. Sodyum klorür, potasyum klorür, sodyum fosfat dibazik (heptahidrat), Poloksamer 237% 0.05, edetat disodyum, sodyum fosfat monobazik (monohidrat) ve% 0.0001 poliheksametilen biguanid ile korunmuştur.

OPTI-FREE® PureMoist ® 300 ml
49.90 TL

OPTI-FREE PureMoist 300 ml kontakt lens solüsyonu 16 saat boyunca olağanüstü nem sağlar. Silikon hidrojel lensler dahil tüm yumuşak kontakt lenslerin temizlenmesi, durulanması, lipid ve protein birikintilerinin önlenmesi, arındırılması ve saklanması için hepsi bir arada dezenfektan solüsyon.

AOSEPT Plus 360 ml AOSEPT Plus 360 ml
 • TREND
AOSEPT Plus 360 ml
72.90 TL

Tüm kontakt lens tipleri için temizleyici içeren peroksit bazlı dezenfeksiyon sistemi.

OPTI-FREE® PureMoist ® 60 ml
14.90 TL

Seyahatlerin ve çantaların vazgeçilmezi küçük boy solüsyon! OPTI-FREE PureMoist 60 ml kontakt lens solüsyonu 16 saat boyunca olağanüstü nem sağlar. Silikon hidrojel lensler dahil tüm yumuşak kontakt lenslerin temizlenmesi, durulanması, lipid ve protein birikintilerinin önlenmesi, arındırılması ve saklanması için hepsi bir arada dezenfektan solüsyon.

OPTI-FREE® PureMoist 300 ml + 90 ml (SET) OPTI-FREE® PureMoist 300 ml + 90 ml (SET)
 • YENİ SET
OPTI-FREE® PureMoist 300 ml + 90 ml (SET)
64.90 TL

OPTI-FREE PureMoist kontakt lens solüsyonu 16 saat boyunca olağanüstü nem sağlar. Silikon hidrojel lensler dahil tüm yumuşak kontakt lenslerin temizlenmesi, durulanması, lipid ve protein birikintilerinin önlenmesi, arındırılması ve saklanması için hepsi bir arada dezenfektan solüsyon.

OPTI-FREE® PureMoist ® 90 ml
24.90 TL

Seyahatlerin ve çantaların vazgeçilmezi küçük boy solüsyon! OPTI-FREE PureMoist 90 ml kontakt lens solüsyonu 16 saat boyunca olağanüstü nem sağlar. Silikon hidrojel lensler dahil tüm yumuşak kontakt lenslerin temizlenmesi, durulanması, lipid ve protein birikintilerinin önlenmesi, arındırılması ve saklanması için hepsi bir arada dezenfektan solüsyon.

Biotrue 300 ml + 120 ml (SET) Biotrue 300 ml + 120 ml (SET)
 • ÇOK SATAN
Biotrue 300 ml + 120 ml (SET)
64.90 TL

Bausch + Lomb bilim insanları gözlerden ilham aldılar ve Biotrue™ yu geliştirdik. Yeni Biotrue™ aynen gözleriniz gibi çalışmak üzere formüle edilmiş bir kontakt lens solüsyonudur, çünkü: Gözlerinizde doğal olarak bulunan nemlendiriciyi içerir. Sağlıklı gözyaşı pH oranına eşdeğerdir. Faydalı göz yaşı proteinlerini aktif tutar.

2 x Biotrue 300 ml (SET)
69.90 TL

2 x Biotrue 300 ml (SET) avantajlı kontakt lens solüsyonu. Biotrue™ aynen gözleriniz gibi çalışmak üzere formüle edilmiş bir kontakt lens solüsyonudur, çünkü: Gözlerinizde doğal olarak bulunan nemlendiriciyi kendi içinde barındırır. Avantajlı Biotrue solüsyon setleri ve diğer solüsyonlar için lens solüsyonları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Biotrue 300 ml
39.90 TL

Biotrue 300 ml kontakt lens solüsyonu. Biotrue™ aynen gözleriniz gibi çalışmak üzere formüle edilmiş bir kontakt lens solüsyonudur, çünkü: Gözlerinizde doğal olarak bulunan nemlendiriciyi kendi içinde barındırır. Avantajlı Biotrue solüsyon setleri ve diğer solüsyonlar için lens solüsyonlarısayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

2 x Biotrue 120 ml (SET)
39.90 TL

Bausch + Lomb bilim insanları gözlerden ilham aldılar ve Biotrue™ yu geliştirdik. Yeni Biotrue™ aynen gözleriniz gibi çalışmak üzere formüle edilmiş bir kontakt lens solüsyonudur, çünkü: Gözlerinizde doğal olarak bulunan nemlendiriciyi içerir. Sağlıklı gözyaşı pH oranına eşdeğerdir. Faydalı göz yaşı proteinlerini aktif tutar.

Biotrue 120 ml
24.90 TL

Biotrue 120 ml kontakt lens solüsyonu küçük boyu ile her zaman yanınızda. Biotrue™ aynen gözleriniz gibi çalışmak üzere formüle edilmiş bir kontakt lens solüsyonudur, çünkü: Gözlerinizde doğal olarak bulunan nemlendiriciyi kendi içinde barındırır.  Avantajlı Biotrue solüsyon setleri ve diğer solüsyonlar için lens solüsyonları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Biotrue 60 ml
19.90 TL

Biotrue 60 ml kontakt lens solüsyonu küçük boyu ile her zaman yanınızda. Biotrue™ aynen gözleriniz gibi çalışmak üzere formüle edilmiş bir kontakt lens solüsyonudur, çünkü: Gözlerinizde doğal olarak bulunan nemlendiriciyi kendi içinde barındırır. 

Renu MultiPlus 360 ml + 120 ml (SET) Renu MultiPlus 360 ml + 120 ml (SET)
 • ÇOK SATAN
Renu MultiPlus 360 ml + 120 ml (SET)
59.90 TL

Renu MultiPlus 360 ml + 120 ml avantajlı set ile hem evinizde veya işyerinizde bulundurabilir hem de yanınızda Renu solüsyonunuzu taşıyabilirsiniz. Renu Multiplus tüm yumuşak kontakt lenslerle kullanılabilir. Günlük temizlik ile uzun süreli rahatlık sağlar.Temizler, durular, dezenfekte eder, nemlendirir ve saklar. Avantajlı Renu solüsyon setleri ve diğer solüsyonlar için lens solüsyonları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Renu MultiPlus 360 ml
39.90 TL

Tüm yumuşak kontakt lenslerle kullanılabilir. Günlük temizlik ile uzun süreli rahatlık.Temizler, durular, dezenfekte eder, nemlendirir ve saklar.

2 x Renu MultiPlus 360 ml (SET)
74.90 TL

Avantajlı Renu MultiPlus 360 ml solüsyon seti. Tüm yumuşak kontakt lenslerle kullanılabilir. Günlük temizlik ile uzun süreli rahatlık.T emizler, durular, dezenfekte eder, nemlendirir ve saklar.

2 x Renu Multiplus 120 ml (SET)
34.90 TL

2 x Renu Multiplus 120 ml seyahatlerinizde ve günlük yaşantınızda yanınızda taşıyabileceğiniz solüsyon seti, hemde daha avantajlı fiyata. Tüm yumuşak kontakt lenslerle kullanılabilir. Temizler, durular, dezenfekte eder, nemlendirir ve saklar.  Avantajlı Renu solüsyon setleri ve diğer solüsyonlar için lens solüsyonları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Renu Multiplus 120 ml
22.90 TL

Renu Multiplus 120 ml kontakt lens solüsyonu küçük boyu ile her zaman yanınızda. Renu Multiplus tüm yumuşak kontakt lenslerle kullanılabilir. Günlük temizlik ile uzun süreli rahatlık.Temizler, durular, dezenfekte eder, nemlendirir ve saklar. Avantajlı Renu solüsyon setleri ve diğer solüsyonlar için lens solüsyonları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Zeiss All-in-one Classic 100 ml
34.90 TL

Zeiss All-in-one Classic 100 ml kontakt lens solüsyonu lenslerinizin temizlenmesini, dezenfekte edilmesini, nemlendirilmesi ve saklanmasını güvenilir şekilde sağlar.

Aqua Soft Comfort 350 ml
49.90 TL

Tüm yumuşak kontaktlensler için protein temizliği içeren hepsi bir arada solüsyon (yeni jenerasyon silikon hidrojel lensler de dahil)

En İyi Lens Solüsyon Markları Hangileridir?

Lens kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan biri lenslerin bakımı ve korunmasıdır. Lenslerin ilk günkü gibi aktif olarak kullanılması ve yüksek verimin elde edilmesi için lens solüsyonu kullanılması gerekmektedir. Kontokt lenslerle birlikte solüsyonları da sitemiz üzerinden satın alarak indirim avantajlarından yararlanabilirsiniz. 

Lensler için en ideal solüsyon Çeşitleri:

 • Opti Free,
 • Biotrue,
 • Complete RevitaLens Multi Purpose,
 • Renu Multi Plus,
 • Zeiss All in one Advance,
 • Aqua Soft Comfort,
 • All in One Light,
 • AOSEPT Plus vb. 

Olarak sıralanabilir. Hemen hemen tüm lens çeşitleri için yüksek verim ve etkilere sahip bu lens solüsyonlarının kullanımı göz sağlığınızın ve lens ömrünün korunması için oldukça önemlidir. 

Lens İçin Solüsyon Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lens solüsyonu almadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, üretici firmanın güvenilirliğidir. Hemen hemen tüm lens üreticileri aynı zamanda uygun solüsyonlar da üretmektedir. Aynı markaları tercih etmeniz bu nedenle önemlidir. Firmamız üzerinden hem lens hem de aynı markanın lens solüsyonlarına ulaşarak en iyi verimi elde edebilirsiniz. Lens solüsyonlarının temel amacı:

 • Lenslerin dezenfekte edilmesi,
 • Temizlenmesi,
 • Kuruması için nemlendirilmesi ve
 • Korunmasıdır. 

Uzun süreli nem sağlayan lens solüsyonları aynı zamanda lens özelliklerine göre seçilmelidir. Bazı solüsyonlar sadece sert lensler için kullanılabilirken, bazıları silikon hidrojel lensler dahil olmak üzere tüm lensler için kullanılabilmektedir. 

Lensler için ideal solüsyon markaları arasında; Alcon (Ciba Vision) Opti Free lens solüsyonları, Johnson & Johnson, Bausch + Lomb vb. yer almaktadır. Dünyanın önde gelen lens üreticilerinden aynı zamanda lens solüsyonları da satın alabilirsiniz. 

Lens Solüsyonları Nasıl Kullanılır?

Lenslerin dezenfekte edilmesi, korunması ve nemlendirilmesi için solüsyon kullanımı şarttır. Temizlenmek istenen lens için uygun solüsyon dökülerek lenslere nazikçe uygulanır. Bazı solüsyonlar için lensleri solüsyonla ovuşturmanız gerekmektedir. Ancak no – rub solüsyonlar ovuşturmanıza gerek kalmadan temizleme işlemini yapacaktır. 

Hidrojen peroksit lens solüsyonları standart solüsyonlara göre daha pahalı olmasına rağmen daha etkin bir güce sahiptir. Her solüsyon ve lens için farklı bir uygulama yöntemi bulunduğu için mutlaka kullanım talimatlarının incelenmesi gerekmektedir. 

Lens Solüsyonu Ürün Detayları 

Lens solüsyonlarının türüne ve lens özelliklerine göre her bir solüsyon size farklı avantaj sağlar. Yaygın olarak tercih edilen en iyi lens solüsyonları:

 • Bausch + Lomb Biotrue Solüsyon: Gözyaşı Ph değerine eşit nemlendirici içeriği ve faydalı gözyaşı proteinlerinin tutumunu sağlar.
 • Alcon (Ciba Vision) Opti Free: 8 - 16 saat boyunca yüksek nem sağlar. Silikon ve hidrojel tüm yumuşak lensler için uygundur. 
 • Johnson & Johnson Revitalens Multipurpose: Göz enfeksiyonlarına karşı bakterileri yok eder. 
 • Zeiss Aqua Soft Comfort: Tüm yumuşak lensler üzerinde etkin protein temizliği sağlar. Hepsi bir arada özelliği ile yeni nesil hidrojel silikonlara karşı da etki sağlar. 

Her biri farklı avantajlara sahip lens solüsyonlarını firmamız üzerinden anında satın alabilir ve lenslerden alacağınız verimi arttırabilirsiniz. 

Lens Solüsyonu Kullanmak Neden Önemlidir?

Lens solüsyonlarının kullanımı göz sağlığı ve lens ömrünün uzamasında etkilidir. Lenslerin uzun süre kullanılmadığı zamanlarda nemli kalmasını sağlayan solüsyonlar, lipid ve proteinlerin tamamen ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır. Lenslerin korunması, nemlendirilmesi, yıkanması ve gece boyu 16 saate kadar nemli kalmasını sağlayabilirsiniz. 

En iyi solüsyon markalarının ürünlerini uygun fiyatlarla sitemiz üzerinden satın alarak lenslerinizi uzun süre etkin koruma sağlayabilirsiniz. Farklı ölçülerde ve küçük/büyük boy seçenekleriyle ideal solüsyonu indirimli fiyatlarla satın alabilirsiniz.