Sert Lens Ürünleri ve Fiyatları

Wöhlk.perfect Sert Lens Solüsyonu Wöhlk.perfect Sert Lens Solüsyonu
 • ÇOK SATAN
Wöhlk.perfect Sert Lens Solüsyonu
46.90 TL - 52.90 TL

Wöhlk Aufbewahrung sert lens solüsyonu birleşimi itibari ile tüm gaz geçirgen (Gas Permeabl) sert lenslerin, dezenfeksiyonunda, nemlendirilmesinde, ıslatılmasında ve muhafaza edilmesinde etkin bakım sağlamaktadır.

Boston Sert Lens Solüsyonu
32.90 TL - 34.90 TL

Boston Multi Action Solution, sert lensler için Bausch + Lomb firmasının ürettiği sert lens solüsyonu. Tek şişede çok işlevli sert lens solüsyonu. Günlük protein temizliği için protein giderici içerir, kolaylık sağlar ve akşamları lenslerinizi ovma ihtiyacını ortadan kaldırır.

Wöhlk Saline
49.90 TL

Wöhlk Saline tüm lensler için izotonik durulama ve ıslatma solüsyonu özellikle lenslerin takıp ve çıkarılması aşamasında yıkanması ve durulanmasında, Wöhlk Enzym, Wöhlk Cleaner ve Wöhlk Peroxid solüsyon kullanımlarından sonra lensin yıkanmasında kullanılmaktadır.

Wöhlk Peroxid
69.90 TL - 72.90 TL

Silikon hidrojel lensler dahil tüm yumuşak lensler için dezenfeksiyon sistemi. Koruyucu içermez. B2 vitamini içermektedir. Wöhlk Peroxid, tüm yumuşak lensler için koruyucu sistemdir.

Wöhlk Enzym Tablet
54.90 TL

Wöhlk Enzym tabletleri tüm yumuşak ve özellikle gaz geçirgen (sert) lenslerin temizlenmesi için kullanılır. Kontakt lenslerin üzerinde göz yaşınızdan kaynaklı protein ve diğer enzimler birikmektedir. Wöhlk Enzym özellikle inatçı protein birikintilerine derinlemesine ve kapsamlı temizleme sağlamaktadır.Enzym tabletlerinin haftada bir kez kullanılması önerilir.

Wöhlk Perfect Cleaner
49.90 TL

WÖHLK REINIGUNG CLEANER SERT LENS SÜTÜ (ŞAMPUANI)Tüm gaz geçirgen(Gas Permeabl) sert lenslerin lenslerin günlük kullanımı sırasında lenslerin optik yüzeylerinde birikebilen yağ enzimlerinin ve birikintilerinin çözülmesinde ve atılmasında kullanılmaktadır.Kullanım şekli, haftada 1 veya 2 sefer lensin her iki yüzeyine birer damla koyulup hassas şekilde lensi 20sn parmaklarınız ile ovalayıp Wöhlk.Aufbewahrung sert lens solüsyonu ile duruluyup muhafaza kabına konmalı.

Sert Lens Ürünleri ve Özellikleri

Günümüzde yaygın olarak kullanılan iki farklı lens türü bulunmaktadır. Sert ve yumuşak lens olarak tanımlanan iki lens türü arasında, gaz geçiren sert lensler daha çok özellikle önemli görme bozukluğuna sahip kişiler tarafından kullanılmaktadır. Yumuşak lenslerin kullanıldığı hemen hemen tüm alanlarda kullanılan sert lensler, yüksek ve düzensiz astigmat rahatsızlıkları için idealdir. 

Göze oksijen geçişinin sağlanarak kornea yapısı bozuk kişilerde ideal ve net görüntü sağlar. Kornea epitel yapısını daha az bozdukları için nispeten daha az zararsızdır. Sert yapıları sayesinde kornanın yapısını almadıkları için astigmat ve kerokunus gibi sorunlarda kullanımı oldukça faydalıdır. 

Sert Lenslerin Temel Özellikleri Nelerdir?

Görme bozukluklarına karşı gözlüklerden sonra tercih edilen en yaygın ürünler lenslerdir. Genellikle:

 • Sert,
 • Yumuşak,
 • Renkli,
 • Multifocal,
 • Torik vb. 

Olarak sınıflandırılan lensler arasından, görme sorunları yaşayan kişiye en iyi faydayı sağlayacak ürünün seçilmesi gerekmektedir. Sert lenslerin kullanımı astigmat sorunu olan kişiler için oldukça önemlidir. 

Yumuşak lenslere göre daha kısa süreli kullanılan bu lenslerin temizlenmemesi halinde, buğulu görüntü vb. sorunlar ortaya çıkabilir. Tüm gaz geçiren sert lenslere karşı Wöhlk sert lens solüsyonları ve diğer ürünleri kullanarak ideal etkileri koruyabilirsiniz. 

Sert Lenslerin Başlıca Avantajları

Sert lensler gözlük kullanımına gerek kalmadan, astigmat vb. görme bozukluklarının giderilmesini sağlamaktadır. Düzensiz kornea yapısı nedeniyle oluşan astigmat için sert lensler göz ile uyum sağlayarak kişilerin daha net görüş sağlamasına yardımcı olmaktadır. Sert lenslerin sağladığı başlıca avantajlar:

 • Gözlüksüz daha net ve keskin görüş,
 • Görünüş açısından gözlerde daha parlak ve canlı bakış etkisi,
 • Göze oksijen geçişi sağlayarak görme kusurunu giderir,
 • Kornea epitel yapısı daha az bozulur.

Sert lensler farkı lens firmaları tarafından üretilmektedir. Lens türüne göre aynı firmalardan solüsyon tercihlerinizi yapmanız da mümkündür. Yumuşak lenslere göre daha detaylı bakım gerektiren sert lensler için özel üretim solüsyonlardan satın almanız gerekmektedir. 

Sert Lens Solüsyonu Alırken Marka Seçimi Nasıl Yapılır?

Sert lensler astigmat gibi kornea bozukluklarından kaynaklanan görme sorunları için ideal etkilere sahiptir. Kişilerin daha temiz bir görüş elde etmelerine yardımcı olan bu ürünleri farklı üretici firmalardan temin edebilirsiniz. Mümkünse lensinizin üreticisinin solüsyonlarını tercih etmeniz daha makul bir seçenek olacaktır. Firmamız üzerinden en iyi sert lens solüsyonu çeşitleri arasından:

 • Wöhlk Enzym Tablet,
 • Perfect Clear,
 • Peroxid,
 • Saline,
 • Bausch + Lomb Boston Sert Lens Solüsyonu vb. 

Ürünlerinden herhangi birini seçebilirsiniz. Güvenilir sert lens markalarının en iyi solüsyonlarını alarak lenslerin daha verimli kullanımını sağlayabilirsiniz. 

Günümüzde farklı özelliklere sahip birçok sert lens ve solüsyon üretilmektedir. Lens ve solüsyon kategorileri üzerinden dünyanın lider lens ve solüsyon üreticilerinin en iyi ürünlerini görerek, doğru kararlar verebilirsiniz. 

Sert Lensler Solüsyon Kullanımı Nasıl Yapılır?

Lenslerin temizliği ve bakımı göz sağlığı ve lens kullanımı açısından oldukça önemlidir. Sert lensler için özel olarak firmalar tarafından üretilen solüsyonlar, lenslerin günlük protein temizliği için etken maddelere sahiptir. Lenslerin kullanılmadığı zamanlarda solüsyon ile lenslerin ovalanmasına gerek kalmadan yeni nesil sert lens solüsyonları kullanılabilir. 

Gaz geçişine izin veren tüm sert lensler için uygun kullanıma sahip sert lens solüsyonları, dezenfeksiyon ve nemlendirme amacıyla kullanılmaktadır. Sert lenslerin en iyi şekilde muhafaza edilmesi ve gün boyu neminin korunması için sert lens solüsyonları kullanılması gerekmektedir. Sert lenslerin bakımlarının doğru bir şekilde yapılmaması halinde lenslerin etkinliği azalacaktır. Bakımsız lenslerde ortaya çıkan en temel sorun buğulu görme ve gözlerde kuruluktur.