Kategoriler {{item.CategoryName}} mdi-truck-check-outline Sipariş Takibi mdi-barcode-scan Barkod ile ürün bul mdi-lead-pencil Blog mdi-shield-check-outline Güven mdi-email Mesaj Gönderin mdi-phone 0 212 555 5367 (LENS) {{ basketErrorMessage }} SEPETİNİZ Sepetiniz boş {{item.productName}} Avantajlı set ürünü Hediye Renk: {{ item.color }} Dioptri: {{ item.power }} Add: {{ item.add }} Ax: {{ item.ax }} Cyl:{{ item.cyl }} BC: {{ item.bc }} Dia:{{ item.dia }} Renk: {{ item.color }} Barkod: {{ item.barcode }} {{ item.itemCount }} x {{item.itemPrice.toFixed(2)}} TL mdi-delete-outline SEPET ÖDEME mdi-menu mdi-account-circle-outline mdi-cart-outline mdi-barcode-scan Barkod ile ürün bul Blog Güven mdi-emailMesaj Gönderin mdi-phone 0 212 555 5367 (LENS) mdi-truck-check-outlineSipariş Takibi {{item.Name}} mdi-menu mdi-cart-outline{{ basketCount }}
Ana Sayfa mdi-chevron-right Sert Lens Ürünleri ve Fiyatları
Lens Markaları {{item.BrandName}} Kategoriler {{item.CategoryName}} Üreticiler {{item.ManufacturerName}} Sert Lens Ürünleri ve Fiyatları
{{item.ProductName}}
%{{item.ProductDiscoutRate}} indirim
{{item.ProductNewPrice.toFixed(2)}} TL {{item.ProductPrice.toFixed(2)}} TL mdi-arrow-right

Sert Lens Ürünleri ve Özellikleri

Günümüzde yaygın olarak kullanılan iki farklı lens türü bulunmaktadır. Sert ve yumuşak lens olarak tanımlanan iki lens türü arasında, gaz geçiren sert lensler daha çok özellikle önemli görme bozukluğuna sahip kişiler tarafından kullanılmaktadır. Yumuşak lenslerin kullanıldığı hemen hemen tüm alanlarda kullanılan sert lensler, yüksek ve düzensiz astigmat rahatsızlıkları için idealdir. 

Göze oksijen geçişinin sağlanarak kornea yapısı bozuk kişilerde ideal ve net görüntü sağlar. Kornea epitel yapısını daha az bozdukları için nispeten daha az zararsızdır. Sert yapıları sayesinde kornanın yapısını almadıkları için astigmat ve kerokunus gibi sorunlarda kullanımı oldukça faydalıdır. 

Sert Lenslerin Temel Özellikleri Nelerdir?

Görme bozukluklarına karşı gözlüklerden sonra tercih edilen en yaygın ürünler lenslerdir. Genellikle:

 • Sert,
 • Yumuşak,
 • Renkli,
 • Multifocal,
 • Torik vb. 

Olarak sınıflandırılan lensler arasından, görme sorunları yaşayan kişiye en iyi faydayı sağlayacak ürünün seçilmesi gerekmektedir. Sert lenslerin kullanımı astigmat sorunu olan kişiler için oldukça önemlidir. 

Yumuşak lenslere göre daha kısa süreli kullanılan bu lenslerin temizlenmemesi halinde, buğulu görüntü vb. sorunlar ortaya çıkabilir. Tüm gaz geçiren sert lenslere karşı Wöhlk sert lens solüsyonları ve diğer ürünleri kullanarak ideal etkileri koruyabilirsiniz. 

Sert Lenslerin Başlıca Avantajları

Sert lensler gözlük kullanımına gerek kalmadan, astigmat vb. görme bozukluklarının giderilmesini sağlamaktadır. Düzensiz kornea yapısı nedeniyle oluşan astigmat için sert lensler göz ile uyum sağlayarak kişilerin daha net görüş sağlamasına yardımcı olmaktadır. Sert lenslerin sağladığı başlıca avantajlar:

 • Gözlüksüz daha net ve keskin görüş,
 • Görünüş açısından gözlerde daha parlak ve canlı bakış etkisi,
 • Göze oksijen geçişi sağlayarak görme kusurunu giderir,
 • Kornea epitel yapısı daha az bozulur.

Sert lensler farkı lens firmaları tarafından üretilmektedir. Lens türüne göre aynı firmalardan solüsyon tercihlerinizi yapmanız da mümkündür. Yumuşak lenslere göre daha detaylı bakım gerektiren sert lensler için özel üretim solüsyonlardan satın almanız gerekmektedir. 

Sert Lens Solüsyonu Alırken Marka Seçimi Nasıl Yapılır?

Sert lensler astigmat gibi kornea bozukluklarından kaynaklanan görme sorunları için ideal etkilere sahiptir. Kişilerin daha temiz bir görüş elde etmelerine yardımcı olan bu ürünleri farklı üretici firmalardan temin edebilirsiniz. Mümkünse lensinizin üreticisinin solüsyonlarını tercih etmeniz daha makul bir seçenek olacaktır. Firmamız üzerinden en iyi sert lens solüsyonu çeşitleri arasından:

 • Wöhlk Enzym Tablet,
 • Perfect Clear,
 • Peroxid,
 • Saline,
 • Bausch + Lomb Boston Sert Lens Solüsyonu vb. 

Ürünlerinden herhangi birini seçebilirsiniz. Güvenilir sert lens markalarının en iyi solüsyonlarını alarak lenslerin daha verimli kullanımını sağlayabilirsiniz. 

Günümüzde farklı özelliklere sahip birçok sert lens ve solüsyon üretilmektedir. Lens ve solüsyon kategorileri üzerinden dünyanın lider lens ve solüsyon üreticilerinin en iyi ürünlerini görerek, doğru kararlar verebilirsiniz. 

Sert Lensler Solüsyon Kullanımı Nasıl Yapılır?

Lenslerin temizliği ve bakımı göz sağlığı ve lens kullanımı açısından oldukça önemlidir. Sert lensler için özel olarak firmalar tarafından üretilen solüsyonlar, lenslerin günlük protein temizliği için etken maddelere sahiptir. Lenslerin kullanılmadığı zamanlarda solüsyon ile lenslerin ovalanmasına gerek kalmadan yeni nesil sert lens solüsyonları kullanılabilir. 

Gaz geçişine izin veren tüm sert lensler için uygun kullanıma sahip sert lens solüsyonları, dezenfeksiyon ve nemlendirme amacıyla kullanılmaktadır. Sert lenslerin en iyi şekilde muhafaza edilmesi ve gün boyu neminin korunması için sert lens solüsyonları kullanılması gerekmektedir. Sert lenslerin bakımlarının doğru bir şekilde yapılmaması halinde lenslerin etkinliği azalacaktır. Bakımsız lenslerde ortaya çıkan en temel sorun buğulu görme ve gözlerde kuruluktur.

LENS MARKALARI {{item.BrandName}} LENS KATEGORİLERİ Şeffaf Lens Renkli Lens Toric (Astigmatism) Lens Multi-Focal Lens Lens Solüsyonu Sert Lens Ürünleri Lens Aksesuarları LENS ÜRETİCİLER {{item.ManufacturerName}} ŞİRKETİMİZ Hakkımızda KVKK Bilgilendirme Metni Bize Ulaşın Orjinal Lens Garantisi Sık Sorulan Sorular Satış Sözleşmesi Gizlilik Politikası Çerez Politikası İade İşlemleri Click for International Orders Mobil Uygulamalarımız LENSAL HESABIM Üye Girişi Yeni Üyelik MÜŞTERİ HİZMETLERİ mdi-phone 0 212 555 5367 (LENS) mdi-emailMESAJ GÖNDERİN PAZARTESİ - CUMA | 9:00 -12:30 / 13:00 – 17:30 BANKA HESAP BİLGİLERİMİZ

NEXTPLUS ÖZEL SAĞLIK HİZMETLERİ A.Ş.

QNB Finansbank
IBAN: TR69 0011 1000 0000 0071 3445 12
İndirimlerden Haberdar Ol! KAYIT OL
2002 - 2024 LensAl.com® OPTİK | Optisyenlik Müessesesi Ruhsat No: Hazırlanıyor Kredi kartı ile ödeme