Toric Lens Ürünleri ve Fiyatları

Acuvue OASYS for Astigmatism Acuvue OASYS for Astigmatism
 • ÇOK SATAN
Acuvue OASYS for Astigmatism
119.90 TL - 149.90 TL

ACUVUE OASYS for ASTIGMATISM torik lens astigmatınıza rağmen başınızın ve gözlerinizin hareketlerinden bağımsız net ve stabil bir görüş sağlar.  ACUVUE OASYS for ASTIGMATISM lenslerini günlük olarak takıp çıkartabileceğiniz gibi, doktorunuzun önerisine bağlı olarak yedi gün/altı gece boyunca çıkarmadan da kullanabilirsiniz.

Air Optix for Astigmatism Air Optix for Astigmatism
 • ÇOK SATAN
Air Optix for Astigmatism
129.90 TL - 149.90 TL

Air Optix for Astigmatism aylık torik lens. Astigmatlı (Astigmatism) gözler de Air OPTIX sağlığını ve konforunu hakediyor. Air OPTIX ile aynı silikon hidrojel materyalden (Lotrafilcon B) üretilen Air OPTIX for Astigmatism, olağan hidrojel torik lenslerden 7 kata kadar daha fazla oksijen iletebilmektedir.

Biofinity Toric Biofinity Toric
 • ÇOK SATAN
Biofinity Toric
119.90 TL - 134.90 TL

Biofinity Toric aylık torik lens CooperVision firmasının toric (Astigmatism) kırma kusurlu gözler için ürettiği astigmat lensidir. 

Biofinity Toric XR
249.90 TL - 289.90 TL

Biofinity Toric XR yüksek numaralı aylık toric lens CooperVision firmasının torik (Astigmatism) kırma kusurlu gözler için ürettiği astigmat lensidir. 

1 Day Acuvue Moist for Astigmatism
89.90 TL - 119.90 TL

1 Day Acuvue Moist for Astigmatism (Günlük toric lens) günlük astigmatism kullan-at kontakt lens. 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism, yüksek su içeriği (%58) ile astigmatismde günlük lensin konforunu bir arada sunar.

Proclear Toric XR
138.00 TL - 145.90 TL

CooperVision Proclear® aylık toric lens, üstün bir görme sağlığı ve konfor sağlama konusunda kanıtlanmış bir başarı geçmişine sahiptir.

Clariti 1 Day Toric
80.90 TL - 94.90 TL

Clariti 1 Day Toric, silikon hidrojel, günlük tek kullanımlık lenslerle daha sağlıklı* astigmat düzeltimi .

Soflens For Astigmatism
149.90 TL

Soflens For Astigmatism aylık torik lens Bausch + Lomb firmasının torik (Astigmatism) kırma kusurlu gözler için ürettiği astigmat lensidir. 

PureVision 2 For Astigmatism
169.90 TL

PureVision 2 For Astigmatism aylık torik lens Bausch + Lomb firmasının torik (Astigmatism) kırma kusurlu gözler için ürettiği astigmat lensidir. Ürün bünyesinde 3 önemli teknolojiyi barındırmaktadır. HD Optics - Görüntüdeki küresel bozunmayı azaltan özel bir teknolojidir. (Spherical aberration) yani kullanıcı deneyiminde genellikle insan gözlerinde hale olarak görülen ışık kırılmasını azaltır.

Soflens Daily Disposable Toric
80.90 TL - 89.90 TL

Soflens Daily Disposable for Astigmatism günlük torik lens, Bausch + Lomb firmasının astigmatlı (Astigmatism) kullanıclar için ürettiği günlük kullan-at toric lenstir. 1 kutuda 30 adet lens vardır.

Biotrue ONEday for Astigmatism Biotrue ONEday for Astigmatism
 • YENİ
Biotrue ONEday for Astigmatism
89.90 TL - 99.90 TL

Biotrue® ONEday for Astigmatism günlük lens Yüzey Aktif Teknolojisi ile göz gibi çalışarak korneanın doğal su oranına eşit su oranına eşitliği sağlar (%78), sağlıklı gözyaşını taklit ederek nem kaybını önlemeye yardımcı olur, açıkgözün ihtiyaç duyduğu oksijen iletimini sağlar.

Astigmat Lens Markaları ve Özellikleri

Astigmat görme bozukluğu, göz merceği kavisinin normal şeklinde olmaması nedeniyle kişinin daha bulanık görmesine neden olan, görme kusuru olarak tanımlanabilir. Yüksek dereceli astigmatlarda lens kullanımı mümkün değildir. Genellikle orta ve düşük dereceli astigmat rahatsızlıkları için lens kullanımı, sıradan çerçeveli gözlüklere göre daha avantajlıdır. Odağın göz içinde dağılması ile oluşan bulanık görüntü lens kullanılarak normale çevrilebilir.

Astigmatlar için özel üretilen lensler, tonic olarak ifade edilmektedir. Hemen hemen tüm büyük lens üretici firması, astigmatlara özel lensleri satışa sunmaktadır. Göz hareketlerinden bağımsız olarak net ve normal bir görüntü sağlayan lensler, gözlerdeki ekstra diğer pek çok soruna karşıda koruma sağlamaktadır.  

Astigmat Lens Ürünleri Nasıl Kullanılmalıdır?

Astigmatlar için özel üretilen lenslerin kullanımı diğer lenslerin kullanımı ile aynıdır. Astigmat görme bozukluğuna sahip kişilerin ideal lensi seçerek kullanması için doktor tavsiyesi şarttır. Dereceli ve göz sorunlarına karşı uzman doktorların tavsiyesi olmadan lens kullanımı yapmak tehlikelidir. Kişi tercihleri ve ideal veirm açısından astigmat toric lensler farklı özelliklerle üretilebilir. 

 • Günlük toric astigmat lensleri,
 • Renkli toric lensler,
 • Kullan at torik lensler vb. 

Kullanıcı tercihlerine göre belirlenmektedir. Yumuşak ve sert yapıda üretilebilen astigmat lensleri, gözlerin özelliklerine göre ve kullanıcı tercihlerine göre belirlenebilir. Genellikle rijit gaz permeabl lensler daha rahat oturabilir fakat ilk uyum sürecinde hastaları zorlayabilir. 

Miyop Astigmat Lens Kullanımı 

Toric lensler görme kusurlarının düzeltilmesi için özel olarak tasarlanan önemli ürünlerdendir. Farklı tür bozukluklar için üretilen lenslerin sadece doktor reçetesine göre ve görme bozukluğuna göre kullanılması gerekmektedir. Miyop astigmat lensleri kullanması sade bu şekilde mümkündür. Astigmat görme kusurlarının ortadan kaldırılması adına firmalar tarafından özel olarak üretilen astigmat toric lensler, özel silikon hidrojel teknolojiis kullanılarak üretildiği gibi sert lens olarak da üretilebilir. 

Doktor tavsiyesinin yanı sıra, gözlerinizde yüksek rahatlık sağlayacak konforlu lensi kendiniz seçmeniz gerekmektedir. Her lens her göz sorunu için fayda sağlamaz. Miyop astigmat lens özellikleri:

 • Sert kontakt lensler,
 • Yumusaş (hidrojel) lensler,
 • Kontakt lensler,

Olarak üretilebilir. Lensler arasından en iyi verimi sağlayanını belirlenmesi oldukça öndemlidir. 

En İyi Astigmat Lens Markaları Nelerdir?

Tüm lens üretici markaları tarafından astigmat görme sorunlarına sahip kişiler için özel lensler üretilmektedir. Dünyanın önde gelen lens üretici markalarının en iyi ürünlerini sitemiz üzerinden alarak, astigmat görme bozukluklarınızı en iyi şekilde giderebilirsiniz. Astigmat lens markaları arasında:

 • Johnson & Johnson,
 • Alcon (Ciba Vision),
 • Cooper Vision,
 • Bausch & Lomb,
 • Zeıss

Yer almaktadır. 1 – 30 günlük şeklinde üretilen toric lensler astigmat sorunlarının giderilmesi adında üretilmektedir. Her bir marka tarafından farklı yapıda ve özellikte astigmatlar için lens üretimi yapılmaktadır. 

Toric Lens Ürünleri ve Fiyatları 

Astigmatlar için özel üretilen lenslerin fiyatları üretici firma ve lens özelliklerine göre belirlenir. Sitemiz üzerinden uygun fiyatlarla yapacağınız tüm alışverişler için farklı fiyat seçenekleri sunulmuştur. Dünyaca ünlü ve onaylı lens markalarının en çok terih edilen astigmat lens çeşitleri:

 • Air Optix for Astigmatism,
 • Acuvue OASYS for Astigmatism,
 • Daılıes Aqua Comfortplus, 
 • 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism vb. 

Olarak karşımıza çıkmaktadır. Miyop astigmat lens fiyatları ve diğer seçeneklere göre farklı politikalar belirlenmiştir. Baş ve gözlerin hareketlerinden bağımsız olarak net biri görüntü sağlayan astigmat lensler, yeniden berrak bir şekilde görmenize yardımcı olmaktadır. 

Lens kullanmaya başlamadan önce doktor tarafından yapılacak detaylı muayenelere göre en uygun modelini rahatlıkla seçebilirsiniz.